Študijné a učebné odbory

učebné odbory - 3 -ročné

učebný odbor: 4571 H  záhradník

*štúdium ukončené záverečnou skúškou - VÝUČNÝ LIST

Absolvent učebného odboru záhradník je kvalifikovaný odborník schopný pracovať v záhradníckej výrobe, v záhradníckych podnikoch, v obchode i službách. Je uplatniteľný na trhu práce i ako samostatný živnostník, Pozná jednotlivé druhy kvetín a sadovníckeho materiálu, pozná podmienky pre pestovanie a ochranu rastlín. Vie sa orientovať v obchodných činnostiach s využitím marketingu pri predaji záhradníckeho tovaru, Absolvent je schopný vykonávať záhradné a krajinárske úpravy, realizácie záhrad a ich údržbu.

učebný odbor: 4569 H  viazač - aranžér kvetín

*štúdium ukončené záverečnou skúškou - VÝUČNÝ LIST

Absolvent učebného odboru viazač-aranžér kvetín je kvalifikovaný odborník  schopný pracovať v obchode a službách, ako aj pri aranžovaní a úprave interiérov a exteriétrov. Pozná základné úlohy odboru, pre ktorý sa pripravuje. Ovláda princípy ekonomiky a podnikania v podmienkach pracovného trhu, vie sa slušne správať k spolupracovníkom a zákazníkom.  Pozná jednotlivé druhy kvetín a sadovníckeho materiálu, vie odborne poradiť zákazníkom, ako správne manipulovať so zakúpeným tovarom. Ovláda viazačské a aranžérske práce, vie vhodne použiť a ošetriť kvetinový a sadovnícky materiál, pozná  ich vlastnosti a vhodnosť používania pri rôznych príležitostiach, zákonitosti estetiky, postupy úpravy rastlinného materiálu, spôsoby a techniku viazania a aranžovania kvetín, úpravu, balenie a expedíciu kvetín. Absolvent je schopný pracovať samostatne a po získaní praxe aj ako živnostník.

učebné plány  :