Študijné a učebné odbory

nadstavbové štúdium - 2 ročné

študijný odbor: 4511 L  záhradníctvo

*štúdium ukončené maturitnou skúškou

Absolvent je kvalifikovaný pracovník so širokým odborným profilom a primeraným všeobecným vzdelaním, schopný zodpovedne vykonávať odborné práce v príprave, technickom, technologickom a ekonomickom zabezpečovaní a riadení záhradníckej výroby v oblasti úžitkového a okrasného záhradníctva, základnej úpravy, spracovania produktov a v obchodných činnostiach s využitím marketingu pri  predaji záhradníckych výrobkov, tovaru a potrieb, ako aj v záhradníckych službách - na úseku šľachtenia, množenia, výsadby, ošetrovania, ochrany jednotlivých skupín, druhov kultúrnych záhradných rastlín. Ovláda práce pri zabezpečovaní, riadení činnostíprojektového, obchodného, poradenského, realizačného charakteru spojené s floristikou, kvetinovou aranžérskou tvorbou, záhradných a krajinárskych úprav s tvorivým prístupom k riešeniu problémov životného prostredia. Po úspešnej učebnej praxi je absolvent pripravený na výkon podnikateľských, agrotechnických, ekonomických, technicko-hospodárskych a iných činností v záhradníckej výrobe, v službách, v malých, stredných a veľkých podnikoch. Absolvent je schopný pracovať samostatne, sústavne sa vzdelávať a viesť pracovné kolektívy vo firmách a po získaní praxe aj ako živnostník.

Prihlaska_na_nadstavbove_studium.pdf