Študijné a učebné odbory

pomaturitné  kvalifikačné štúdium -2 ročné

študijný odbor: 4211N 16 záhradníctvo - záhradná a krajinárska tvorba

*štúdium ukončené odbornou maturitnou skúškou

Absolvent je kvalifikovaným pracovníkom so špeciálne odborným profilom, ktorý je schopný samostatne navrhovať, realizovať a ošetrovať menšie i väčšie plochy zelene v intraviláne a extraviláne miest a obcí. Má osvojené estetické a kompozičné princípy pri použití rastlinného materiálu, metódy hodnotenia sadovníckeho diela po stránke technickej, estetickej a ekonomickej. Pozná základné problémy ochrany, tvorby krajiny a životného prostredia. Súčasne je zručný v organizácii realizácie sadovníckych úprav a v ošetrovaní plôch zelene. Je schopný samostatne realizovať projekt tvorby a úprav zelene, podnikať v tejto oblasti, prípadne riadiť a viesť firmu takéhoto zamerania.

študijný odbor: 4211N 17 záhradníctvo - viazačstvo a aranžárstvo

*štúdium ukončené odbornou maturitnou skúškou

Absolvent je kvalifikovaný pracovník so širokým odborným profilom a primeraným všeobecným vzdelaním, schopný zodpovedne vykonávať odborné práce v príprave, technickom, technologickom a ekonomickom zabezpečovaní a riadení záhradníckej výroby, základnej úpravy, spracovania a predaja záhradníckych výrobkov, ako aj odborné práce pri podnikaní a zabezpečovaní záhradníckych služieb obchodného, projektového a poradenského charakteru. Po úspešnej učebnej praxi je absolvent pripravený na výkon podnikateľských, agrotechnických, ekonomických, technicko-hospodárskych a iných činností v záhradníckej výrobe, v službách, v malých, stredných a veľkých podnikoch. Absolvent je schopný pracovať samostatne, sústavne sa vzdelávať a viesť pracovné kolektívy vo firmách a po získaní praxe aj ako živnostník. Pozná široký sortiment materiálov používaných vo viazačstve a aranžérstve, ich vlastnosti a vhodnosť používania pri rôznych príležitostiach, zákonitosti estetiky, postupy úpravy rastlinného materiálu, spôsoby a techniku viazania a aranžovania kvetín, úpravu, balenie a expedíciu kvetín.

vyššie odborné vzdelávanie -3 ročné

študijný odbor: 4221 Q vidiecka turistika